We-Are-Social

We Are Social 2016 Dijital Trendler Raporu

Dijital dünyanın nabzını tutan We Are Social, 2016 yılı için dijital istatistikleri içeren raporunu yayınladı. 537 sayfalık rapor içerisinde ; kullanıcı sayıları, dijital, sosyal ve mobil mecralara hakim olan son trendler hakkında önemli bilgiler veriyor.

Hazırlanan rapora göre 3.419 milyar insan internete bağlanıyor, 2.307 milyar kullanıcı ise aktif olarak sosyal medyayı kullanıyor.

Türkiye istatistiklerine baktığımızda ise ; 79.14 milyonluk nüfusun, 46.28 milyonu internete bağlanıyor. Bu kullanıcıların 42 milyonu aktif olarak sosyal medyada yer alıyor.

Sizin için faydalı olacağını düşündüğüm diğer önemli dijital istatistiklerin tamamı için aşağıdaki sunumu inceleyebilirsiniz.

 

Ceyhun Altıok

Ceyhun Altıok

Üniversite yıllarında teknoloji ve bilgisayar oyunları hakkında yazılar yazdı. Nintendo Türkiye’de Pazarlama İletişim Uzmanı olarak Nintendo ürünlerinin pazarlama strejilerinin geliştirilmesinde katkıda bulundu. Doğuş Yayın Grubu’na bağlı bulunan Radyo N 101’de Müzik Direktörü olarak görev aldı. BMC Group’ta Satış ve İş Geliştirme Yöneticisi olarak duyusal pazarlamanın gücünü kullandı. Koton, E-Bebek ve Kahve Dünyası gibi birçok firmanın kapalı devre radyo yayınlarının yönetimi ve pazarlama çalışmalarında katkıda bulundu. (Radyo Koton, 70 milyon kişiye ulaşarak Koton’a bir yılda 30 milyon TL ciro kazandıran bir proje oldu.) Pazarlama konusunda kendisini geliştirmek için Beykent Üniversitesi’nde Pazarlama Yüksek Lisans eğitimi aldı. Şu anda ilk girişimi olan internet radyosu için çalışmalarını sürdürüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir